Montaż pokryć dachowych

W zakresie świadczonych przez nas robót znajduje się m.in. montaż pokryć dachowych. Usługi kierujemy do mieszkańców Lublina oraz najbliższych okolic miasta. Jako firma dekarska prace realizujemy zarówno na dachach skośnych, jak i płaskich. Instalujemy dachówki ceramiczne, betonowe, blachodachówki, panele na rąbek, blachy trapezowe, a także gonty bitumiczne. Co więcej – nasi klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie montażu okien połaciowych, świetlików oraz wszystkich pozostałych akcesoriów – niezbędnych do właściwego funkcjonowania całej konstrukcji. Podczas robót na dachu wykorzystujemy nowoczesne narzędzia takie jak np. specjalistyczne gwoździarki, co sprawia, że realizacja powierzonych nam zadań zawsze przebiega bardzo sprawnie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że montaż pokryć dachowych to niezwykle odpowiedzialne zadanie, w którym nie ma miejsca ani na kompromisy, ani na półśrodki. Zainteresowani ofertą odbiorcy mogą także liczyć na szeroko zakrojone doradztwo techniczne dotyczące tego, jaki materiał wybrać. Serdecznie zachęcamy do kontaktu już dziś!

Rodzaje pokryć dachowych

Zadbaliśmy o to, aby nasza oferta miała charakter kompleksowy, dlatego zajmujemy się montażem wszystkich dostępnych na rynku materiałów dachowych. Na który z nich warto się zdecydować? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość trudna, dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety oraz wady poszczególnych propozycji.

Dachówki ceramiczne

Swoją wysoką popularność dachówki ceramiczne zawdzięczają nie tylko nienagannej estetyce, ale także ponadprzeciętnej wytrzymałości – szczególnie na długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dostępne są w wielu ciekawych wariantach, co sprawia, że znalezienie propozycji doskonale przystosowanej do indywidualnych potrzeb jest bardzo łatwe. Niestety – jeśli chodzi o montaż pokryć dachowych z tego materiału, trzeba liczyć się z tym, że jest to jedno z najdroższych rozwiązań na rynku.

Dachówki cementowe

To bez wątpienia ciekawa alternatywa dla ceramiki. Dachówki tego typu są odczuwalnie tańsze i niemal równie wytrzymałe. Można nabyć je zarówno w wariancie falistym, jak i płaskim. Jedynym minusem materiału jest słabsza niż w przypadku dachówek ceramicznych odporność na blaknięcie wskutek oddziaływania promieniowania słonecznego.

Blachodachówki

To najlżejszy dostępny na rynku materiał, przy którego wykorzystaniu można wykonać montaż pokrycia dachowego. Dla porównania 1m2 blachy waży około 4,5 kg, a dachówki ceramicznej od 40 do nawet 60 kg – w zależności od wybranego modelu. Co więcej, nowoczesne blachy dobrze imitują dachówki, a dodatkowo są odczuwalnie tańsze. To propozycja, która ma bardzo uniwersalne zastosowanie, ponieważ świetnie sprawdzi się zarówno na dachach dwu-, jak i wielospadowych. Instalację blachy na dachu warto powierzyć wyłącznie doświadczonym specjalistom. Dzieje się tak dlatego, że ewentualne błędy popełnione na etapie zakładania i docinania arkuszy mogą skutkować pojawieniem się ognisk korozji.

Panele na rąbek stojący

Nie mamy wątpliwości, że panele na rąbek stojący to opcja, która przypadnie do gustu klientom, poszukującym minimalistycznego oraz nowoczesnego pokrycia dachowego. Stalowe arkusze pięknie prezentują się na połaci i nadają całemu budynkowi modernistycznego wyglądu. Montaż tego typu materiału powinien być jednak wykonany na tzw. pełnym deskowaniu, co niestety nieco zwiększa koszty inwestycji.

Gonty bitumiczne

Gonty bitumiczne nie są już tak popularne, jak kilkanaście lat temu i obecnie raczej rzadko można spotkać je na domach jednorodzinnych. Nie zmienia to jednak faktu, że materiał ten doskonale sprawdzi się w przypadku wiat, wolnostojących garaży czy też dobudówek. Za zakupem gontu przemawia jego atrakcyjna cena oraz łatwa instalacja.

Dlaczego wybrać montaż pokryć dachowych u nas

Ogromne doświadczenie oraz nowoczesne wyposażenie to kwestie, które pozwalają nam podjąć się montażu każdego pokrycia dachowego. Bez względu na to, czy chodzi o dachówkę ceramiczną, cementową, czy też blachodachówkę lub gonty – powierzone zadania zawsze realizujemy sprawnie i zgodnie z wyznacznikami sztuki budowlanej. Oferta ma charakter kompleksowy, dlatego zajmujemy się też instalacją oraz montażem okien połaciowych i systemów rynnowych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dach jest najlepszą wizytówką domu jednorodzinnego. Korzystając z naszych usług, zyskują Państwo pewność, że nowa połać będzie zarówno trwała, jak i bardzo estetyczna. Serdecznie zachęcamy do kontaktu oraz rezerwowania terminów realizacji prac już dziś!

Kontakt